Ucuz Zocor satış, Zocor fiyat listesi

Zocor kanda yüksek kolesterol düzeyleri tedavi etmek için kullanılan , bir kolesterol düşürücü ilaç . Vücuttaki kolesterol üretimini engelleyerek çalışır , böylece damar sertliği, inme ve damar hastalığı kalp krizi , kalp hastalığı ve sertleşme yol açabilir koşulları önlemeye yardımcı olabilir.

Bu ilaç aynı zamanda şeker hastalığı , periferik damar hastalığı ve inme öyküsü olan kişilerde bu riskleri azaltabilirsiniz. En iyi sonucu elde etmek için düşük yağlı diyet sırasında bu ilacı kullanın .

Şekli ve yön

Gıda / süt olan veya olmayan sözlü bu ilacı .
Yetişkinler için Zocortavsiye edilen başlangıç dozu akşam 20-40 mg günde bir kez . Dozaj her 4 haftada bir çeşitlendirilebilir.
10 ila 17 yaş arası çocuklar içinönerilen başlangıç dozu 10 mg akşam günde bir kez . Dozaj her 4 haftada bir değişik olabilir , ancak 40 mg günde geçmemelidir. Kızlar Zocor ile tedaviye başlamadan önce en az 12 ay boyunca menstruate olmalı .
Sadece doktor izni sonra eski 10 yaşından küçük çocuklar .
Not : Bu komut sadece yorum için buraya sundu. Kullanmadan önce doktorunuza danışmak çok gereklidir. Size en iyi sonuçları almak için yardımcı olur.

önlemler

Alkolizm öyküsü , karaciğer hastalığı , ağır enfeksiyon , böbrek hastalığı , düşük tiroid fonksiyon , kalp hastalığı , alerji : tıbbi geçmişi eklerseniz Zocor doktorunuza danışın çekmeden önce . Bu yan etkileri artırabilir çünkü alkol alımını sınırlamak çalışın . Ayrıca dikkat edin: Zocor karaciğer sorunları için riskini artırabilir . Eğer , greyfurt veya greyfurt Eğer ( daha az 1 litre bir gün ) yemek veya içmek olabilir suyu miktarını sınırlamak için olabilir Zocor ile tedavi sırasında greyfurt suyu ciddi yan etkileri riskini artırabilir çünkü .
Kadın için : Zocor gebelik olma ya da emziren , gebelik sırasında kullanılmamalıdır . Doktor izni olmadan emzirme önce kullanmayın.

Kontrendikasyonlar

Zocor aktif karaciğer hastalığı ya da bu ilaç herhangi bir bileşenine karşı aşırı duyarlılık olan serum transaminaz ya da açıklanamayan sürekli yükselmeler olan hastalarda izin verilmez . Gebelik ve laktasyon . Ateroskleroz kronik bir süreçtir ve gebelik sırasında lipid düşürücü ilaçların kesilmesi primer hiperkolesterolemi uzun süreli tedavi sonucu üzerinde çok az etkisi olmalıdır . Bu Zocor gibi HMG – CoA redüktaz inhibitörleri yeteneğikolesterol biyosentez yolununkolesterol sentezini ve muhtemelen diğer ürünleri azaltabilir , böylece Zocor gebelik sırasında ve emziren annelerde kontrendikedir . Zocor bu kadınlar hamile kalmayı son derece düşüktür sadece çocuk doğurma çağındaki kadınlara uygulanmalıdır. Bu ilacı alırken , Zocor derhal kesilmeli ve hasta fetus için potansiyel tehlike haberdar edilmelidir Hasta conceve ise

Olası yan etki

Bu alerjik reaksiyonun tüm türlerini içerebilir. Aynı zamanda en olası yan etkileri şunlardır:
kas ağrısı , hassasiyet veya ateş ya da grip belirtileri ve koyu renkli idrar ile zayıflık .
Daha hafif şunlardır:
hafif mide ağrısı , gaz, şişkinlik , mide rahatsızlığı , mide ekşimesi ;
mide bulantısı ;
kabızlık ; veya
ishal .
Eğer onlardan biri yaşarsanız Serevent kullanmayı bırakın ve en kısa zamanda doktorunuza bildiriniz. Ayrıca sıradışı görünüyor herhangi bir yan etki doktorunuza danışın .

ilaç etkileşimi

Zocor gibi ilaçların bu tip etkileşime : danazol , gemfibrozil ( Lopid ) , klofibrat , fenofibrat, ya da ;
niasin , nefazodon , kolestiramin veya kolestipol , warfarin , amiodaron , diltiazem veya verapamil ;
eritromisin , klaritromisin veya telitromisin , bu tür itrakonazol, flukonazol veya ketokonazol gibi antifungal ilaçlar , bu tür kanser ilaç ya da steroidler, siklosporin , sirolimus , takrolimus , ve diğerleri gibi bağışıklık sistemini zayıflatabilir ilaçlar , bu tür amprenavir , indinavir olarak HIV veya AIDS ilaç , nelfinavir , ritonavir, lopinavir – ritonavir, sakuinavir veya . Ayrıca bu iki ilaç arasındaki etkileşim her zaman bunlardan birini alarak durdurmak gerekir anlamına gelmez unutmayın. Her zamanki gibi bu ilaçların etkisini etkiler , bu yüzden etkileşimleri idare ediliyor veya nasıl yönetilmesi gerektiğini hakkında doktorunuza danışın .

cevapsız dozu

Eğer zaman içinde doz almak için unuttuysanız, en kısa sürede hatırlar hatırlamaz bunu lütfen . Bu bir sonraki doz için çok geç ya da hemen hemen zaman Ama eğer yapmayız . Lütfen önerilen doz artırmayın. Aynı düzenli zamanlı olarak genellikle doz ertesi gün alın .

aşırı doz

Zocor doz aşımı yaşam için tehlike değildir ve bu tür belirtiler iclude : miyalji ve kırmızı idrar ( ciddi bir aşırı doz olarak) . Eğer yaşarsanız bunlardan biri hemen doktorunuzu arayın .

depolama

Işıktan ve nemden , çocuklar ve evcil hayvanlar 59-77 derece F ( 15-25 derece C) arasında oda sıcaklığında tutunuz. Son dönem sonra kullanmayın.

This entry was posted in Kolesterol and tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.