Ucuz Lipitor satış, Lipitor fiyat listesi

Lipitor Atorvastatin yüksek kolesterol tedavisinde ya da koroner kalp hastalığı veya diyabet ikinci tip hastalarda inme , kalp krizi veya diğer kalp komplikasyon riskini azaltmak için kullanılan kullanılan kolesterol düşürücü olduğunu.

Atorvastatinkan ve yeni LDL kolesterol oluşturmak için vücudun yeteneğini sınırlayarak zararlı düşük yoğunluklu lipoprotein kolesterol temizlemek için yardımcı olur . Böylece arter ve kalp hastalığı sertleşme , damar hastalığı , kalp krizi, felç yol açabilir koşulları önlemeye yardımcı olabilir .

Şekli ve yön

Gıda olan veya olmayan sözlü günde bir kez götürün . Atorvastatine su dolu bardak ile alınmalıdır .
Yetişkinler için doz genellikle günde bir defa 10 mg dır.
Çocukların yaşı 10 ila 17 yıldıryaygın olarak dozu günde bir kez 10 mg’dır.
10 yıldan az yaş çocuklarda Atorvastatin kullanılması önerilmez ve doz aile doktorunuz tarafından belirlenmelidir.
Not : Bu komut sadece yorum için buraya sundu. Kullanmadan önce doktorunuza danışmak çok gereklidir. Size en iyi sonuçları almak için yardımcı olur.

önlemler

Şeker hastalığı olan kişiler , tiroid bezleri , böbrek hastalığı , ya da kas hastalığı bazen doz ayarlamaları gerekebilir çünkü önce veya atorvastatin tedavisi sırasında ilave testler gerekir . Bu karaciğer bu ilacın yan etkileri daha da kötüleştirir , çünkü bu ilacı alırken yüksek oranlarda alkol kullanmayın. Atorvastatin hamile kalma ya da doktor tavsiyesi olmadan emziren , gebelik sırasında kullanılmamalıdır . Doktor izni olmadan emzirme önce Atorvastatin kullanmayın.

Kontrendikasyonlar

Atorvastatin karaciğer sorunları ya da açıklanamayan anormal karaciğer fonksiyon testleri kişiler için izin verilmez . Bir HIV proteaz inhibitörü ( örneğin , ritonavir ) , itrakonazol veya mibefradil alıyorsanız kullanmayın . Bu ilaç , gebelik veya emzirme herhangi bileşenleri karşı aşırı duyarlılık durumunda da Atorvastatin kontrendikedir .

Olası yan etki

Bu alerjik reaksiyonun tüm türlerini içerebilir. Aynı zamanda en olası yan etkileri şunlardır:
kas ağrısı , hassasiyet veya ateş ya da grip belirtileri ile zayıflık ; veya
bulantı , kil renkli dışkı , mide ağrısı , düşük ateş , sarılık , iştah kaybı , koyu renkli idrar .
Daha hafif şunlardır:
hafif mide bulantısı veya mide ağrısı , mide rahatsızlığı , mide ekşimesi ;
kabızlık , şişkinlik, gaz ;
burun tıkanıklığı ;
kaşıntı , deri döküntüsü ;
baş ağrısı .
Eğer yaşarsanız bunlardan biri Atorvastatin kullanmayı bırakın ve en kısa zamanda doktorunuza bildiriniz. Ayrıca sıradışı görünüyor herhangi bir yan etki doktorunuza danışın .

ilaç etkileşimi

, Eritromisin veya klaritromisin ; gemfibrozil veya fenofibrat , niasin , bu tür itrakonazol, flukonazol veya ketokonazol gibi antifungal ilaçlar , bu tür kanser ilaç ya da steroidler, siklosporin , sirolimus , takrolimus gibi bağışıklık sistemini zayıflatabilir ilaçlar , digoksin : Atrovastatin aşağıdaki ilaçlarla etkileşim ve diğerleri; HIV veya indinavir , nelfinavir , ritonavir, lopinavir – ritonavir, sakuinavir veya AİDS gibi ilaç . Ayrıca bu iki ilaç arasındaki etkileşim her zaman bunlardan birini alarak durdurmak gerekir anlamına gelmez unutmayın. Her zamanki gibi bu ilaçların etkisini etkiler , bu yüzden etkileşimleri idare ediliyor veya nasıl yönetilmesi gerektiğini hakkında doktorunuza danışın .

cevapsız dozu

Eğer zaman içinde doz almak için unuttuysanız, en kısa sürede hatırlar hatırlamaz bunu lütfen . Bu bir sonraki doz için çok geç ya da hemen hemen zaman Ama eğer yapmayız . Lütfen önerilen doz artırmayın. Aynı düzenli zamanlı olarak genellikle doz ertesi gün alın .

aşırı doz

Atorvastatin belirtileri iyi ama en olası bilinen kan basıncında ciddi bir düşüş ve daha hızlı kalp atışı dahil değildir . Eğer onlardan biriyle karşılaşabilirsiniz veya herhangi bir olağandışı belirti derhal doktor çağırın.

depolama

Işıktan ve nemden , çocuklar ve evcil hayvanlar 59-77 derece F ( 15-25 derece C) arasında oda sıcaklığında tutunuz. Son dönem sonra kullanmayın.

This entry was posted in Kolesterol and tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.