Ucuz Lasix satış, Lasix fiyat listesi

Lasix Furosemide hızlı ve kısa diürez neden bir döngü idrar söktürücü olduğu. Bu natriüretik etkisi sahip ve aynı zamanda Cı – düzeylerini azaltır kan , K atılımı artar +, Ca2 +, Mg2 + . Henle en döngünün kalın bacak artan bir böbrek tübül içine nüfuz Na + yeniden emme ve Cl – .

Engeller Nedeniyle Na artan atılımı + su ikincil yoğun atılımı ortaya çıkar ve aynı zamanda K artan salgılanması + renal tübül distalinde olduğu gibi . Ca2 + ve Mg2 + artar Aynı zamanda atılımı . Furosemid , kronik kalp yetmezliği (derece II ve III) , siroz, böbrek hastalıkları , akut kalp yetmezliği ( akciğer ödemi ) , beyin ödemi, hipertansif kriz , hipertansiyon ve diğer hastalarda ödem sendromu tedavi etmek için kullanılır .

Şekli ve yön

Bu doktor tarafından reçete edilen tam olarak alın .

önlemler

Eğer böbrek hastalığı, karaciğer hastalığı , gut , lupus , diyabet, veya sülfonamid için bir alerji muzdarip Furosemid kullanmadan önce , doktorunuza danışın . Furosemid daha sık idrar yapar gibi susuz olma önlemek . Eğer yüksek tansiyon gibi iyi hissetseniz bileilacı bitmiyor sıklıkla belirti göstermez . Hamile veya emziren ise ilaç almaktan kaçının .

Kontrendikasyonlar

Aşırı duyarlılık , anüri ile akut böbrek yetmezliği , ağır karaciğer yetmezliği, karaciğer koma ve prekomadan , üretra stenois , akut glomerülonefrit , idrar yolu tıkanıklığı , prekomadan , hiperglisemik koma , gut , arteriyel hipotansiyon , kalp krizi , pankreatit ve diğerleri .

Olası yan etki

Eğer alerji belirtileri ya da aşağıdaki koşullar varsa tıbbi yardım için doktorunuza başvurun : ağız kuruluğu, susuzluk , bulantı, kusma , normalden daha az idrar yapma halsizlik, uyku hali , huzursuz , veya hafif başlı , hızlı veya düzensiz kalp atışı , kas ağrısı , veya idrara çıkma yokluğu , kolay kanama ve çürük oluşumu , kırmızı kabarcık deri döküntüsü , saç dökülmesi .

ilaç etkileşimi

Başka bir idrar söktürücü – Furosemid aminoglikozid antibiyotikler ( gentamisin ve diğerleri ) veya Edecrin ile birlikte uygulandığında ise işitme hasarları meydana gelebilir . Furosemid ve aspirin kullanımı aspirin ve aspirin toksisite yüksek kan düzeyleri neden olabilir eşlik eden . Furosemidböbrekler tarafından lityum atılımını azaltmak yapabiliyor . Sükralfat ( Carafate ) furosemid eylem azaltır. Furosemid ve Sukralfat Yutma alımı iki saat ayrılmalıdır .

cevapsız dozu

Bir dozaj programı gerekmez böylece ilaç bazen tek kişi için uygulanır. Düzenli Furosemid almak ve bir doz en kısa sürede Hatırlayacağınız gibi götürün almak için unuttum . Neredeyse bir sonraki alımı için zaman ise cevapsız doz atlamak . Lütfen düzenli devam . Ekstra bir alarak almadığınız dozu telafi yok .

aşırı doz

Iştah kaybı , kulak çınlaması , şiddetli halsizlik, baş dönmesi , konfüzyon , sersemlik veya bayılma durumunda , derhal doktor dikkatini aramak .

depolama

Kuru ve karanlık bir yerde oda sıcaklığında Çocuklardan uzak tutunuz .

This entry was posted in Diüretikler and tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.