Ucuz Cipro satış, Cipro fiyat listesi

Cipro florokinolonlara grubu ile ilgili antimikrobiyal geniş spektrumlu bir antibiyotiktir . Bu ilaç, DNA replikasyonu ve bakteriyel hücresel protein sentezi, ilaç bakterisid aktivitesi uygular ve böylece bu da ölüme neden olur sorumlu olan DNA giraz , bakterienzimi inhibe eder.

Bir dinlenme durumunda olduğunda Cipro yayılan bakterilere karşı aktiftir ve . Cipro solunum sistemi , böbrek ve ürogenital sistem , gastrointestinal sistem ( ağız , ezik , çene , mesane ve safra yolları ) , deri , mukoza ve yumuşak doku ve diğer bakteriyel enfeksiyon nedeniyle farklı koşullar ve hastalıkların tedavisinde kullanılır . Bu tür Salmonella, Shigella , Proteus , Chlamydia, Streptococcus , Sraphybcoccus cinsinin bazı türleri gibi birçok farklı Gram negatif aerobik ve gram pozitif bakterilere karşı aktiftir.

Şekli ve tarifi

Hatta zaman aralıkları ile , yemeklerle birlikte veya su büyük bir bardak ile doktor tarafından reçete edilen tam olarak Cipro alın . Bu ilaç tedavisi sırasında normalden daha fazla su içmek . Bu Cypro faaliyet azalır gibi süt ürünleri ile birlikte almayın . Çiğnemek ya da kırmak uzatılmış salımlı tablet , tablet bütün yutmak , ezmeyin. Oral sıvı çekerken ,tıp çiğnemeden yutmak .

önlemler

Eğer kan , kalp ritim bozukluğu herhangi bir böbrek veya karaciğer hastalığı , myastenia gravis , eklem problemleri , şeker hastalığı , nöbet öyküsü , potasyum düzeyi düşük formu muzdarip Cipro doktorunuzla görüşmek çekmeden önce . UV ışınlarına vücudunuzun uzun pozlama kaçının.

Kontrendikasyonlar

Gebelik, emzirme , epilepsi , bebekler ve 18 yaşından küçük gençler yo , Cipro ve florokinolonların grubun diğer ilaçlara aşırı duyarlılık .

Olası yan etki

Yan etkileri bulantı , kusma , ishal , karın ağrısı , döküntü , baş ağrısı ve huzursuzluk , konfüzyon, halüsinasyonlar , soluk veya sararmış cilt , koyu renkli idrar , kolay morarma veya kanama içerebilir . Eğer Cipro alarak dur yukarıda belirtilen işaretler var ve doktorunuza başvurun .

ilaç etkileşimi

Cipro ilaçlar mide ve herhangi bir alkali maden sularında asitlik azaltılması ve alüminyum , çinko , demir veya Cipro emilimini azaltmak için kendi yeteneği nedeniyle magnezyum iyonları içeren ilaçlarla almak için tavsiye edilmez .

cevapsız dozu

Bu ilaç bir çift doz almayınız . Neredeyse bir sonraki dozun zamanı , sadececevapsız kısmını atlamak ve programa göreilaç almaya devam .

aşırı doz

Doz aşımı belirtileri olabilir : nöbetler , zorluk idrar sorunları , halsizlik , ya da mavi dudaklar ve soluk cilt kombinasyonu . Eğer yardım için doktorunuza başvurun Bu ilaç çok fazla aldığını varsayalım eğer .

depolama

Işıktan ve nemden , çocuklar ve evcil hayvanlar 59-77 derece F ( 15-25 derece C) arasında oda sıcaklığında tutunuz. Eğer bir buzdolabında sıvı ve deposu olarak alırsak Cipro dondurmayın.

This entry was posted in Antibiyotik and tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.